Citu personu datu publiskošana

J
jautā:
17. aprīlī, 2024
Viktorija

Kaimiņiene ir nopirkusi videokameras un izvietojusi tās ārpus sava dzīvokļa. Viņa sola publicēt manas ģimenes privāto dzīvi interneta vietnēs. Vai viņai ir tiesības tā rīkoties?

A
atbild:
25. jūnijā, 2024

Videonovērošana ir fizisko personu datu apstrāde Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 izpratnē.

Kamēr persona veic video novērošanu vienīgi savas mājsaimniecības ietvaros (t. i., personīgajām vai mājsaimniecības vajadzībām), šo regulu nepiemēro (regulas 18. apsvērums un 2. panta otrā punkta c) apakšpunkta izpratnē).

Tiklīdz persona sāk apstrādāt datus ārpus mājsaimniecības vai personīgajām vajadzībām, minētā regula tiek piemērota. Jūsu privātās dzīves videoierakstu publiskošanai (ja šīs darbības nav saistītas ar datu apstrādi personiskajām vai mājsaimniecības vajadzībām) pirmšķietami nav likumīga mērķa un tiesiskā pamata. Līdz ar to personu, kas pārkāpusi regulas noteikumus, varēs saukt pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Jums ir tiesības rakstīt iesniegumu Valsts policijai un Datu valsts inspekcijai.