Manu vecāku laulība tika šķirta 1995. gadā. Nesen, pārdodot nekustamo īpašumu, notārs mammai paziņoja, ka vajadzīga vīra piekrišana nekustamā īpašuma pārdošanai. Skaidrojām, ka laulība jau sen ir izšķirta, un uzrādījām šķiršanas apliecību. Notārs norādīja, ka nekur (reģistrā vai arhīvā) neesot nekādas informācijas par laulības šķiršanu un ka vecāki joprojām skaitoties laulībā. Tobrīd pie notāra visu atrisinājām, un tēvs parakstīja piekrišanu, tomēr nav skaidrs, kas būtu darāms, lai atrisinātu šo neskaidro situāciju ar laulības šķiršanu. Vai mums kaut kur jāziņo par iztrūkstošo informāciju? Vai jālūdz šādu informāciju reģistrēt? Kur? Vecāki ir lielos gados, tādēļ, visticamāk, ar to būs jānodarbojas man pašai. Vai varu izdarīt uz pilnvaras pamata?
Lai nodrošinātu fizisko personu identifikāciju, ir izveidots un tiek uzturēts Fizisko personu reģistrs.
Atbilstoši kompetencei ziņas Fizisko personu reģistrā iekļauj un aktualizē valsts un pašvaldību iestādes, kā, piemēram, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Fizisko personu reģistra likuma 11. panta pirmā daļa noteic, kādas ziņas par personu tiek iekļautas Fizisko personu reģistrā. Atbilstoši šai normai Fizisko personu reģistrā tiek iekļautas ziņas par laulību.
Zvērināta notāre Kristīne Malta-Grigule skaidro, ka laulība ir izbeigta ar brīdi, kad kaut viens no laulātajiem reģistrējis laulības šķiršanu neatkarīgi no tā, pēc cik ilga laika laulības šķiršanu reģistrē otrs laulātais. Līdz ar to, ja ir dokuments, kas apliecina, ka laulība ir šķirta, tad laulības šķiršana ir jāreģistrē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. To var veikt arī ar pilnvaru, bet vienkāršāk un ātrāk to varēs izdarīt, ja ar kādu no vecākiem ir iespēja aizbraukt uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un dokumentus iesniegt klātienē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!