Darba devēja uzteikums

J
jautā:
15. martā, 2022
Olga

Labdien! Vai darba devējs var mani atlaist, ja es strādāju visilgāk 5 cilvēku komandā? Piemēram, viens kolēģis sāka strādāt tikai pirms 1,5 mēnešiem. Ja jā, kādu iemeslu dēļ?

A
atbild:
23. martā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējs darbinieku ir tiesīgs atlaist tikai pamatoti – saskaņā ar atbilstošiem Darba likuma pantiem. Ir jābūt tiesiski pamatotiem un pierādāmiem atlaišanas iemesliem. Atlaišanas iemeslus nosaka Darba likums un  izšķir trīs pamatotu iemeslu darbinieku atlaišanas grupas:

  • darbinieka uzvedība;
  • darbinieka spējas;
  • apstākļi, kas saistīti ar ekonomiskajiem un ražošanas faktoriem.

Ja pastāv kāds no likumā noteiktajiem pamatojumiem darbinieka atlaišanai, lai darba devēja uzteikums būtu spēkā esošs, tam jābūt arī izteiktam, ievērojot likumā noteikto darba līguma uzteikšanas kārtību. Uzteikumam ir jābūt rakstveidā noformētam. Turklāt darba devējam, iepazīstinot darbinieku ar uzteikumu, ir jāpaskaidro atlaišanas iemesli, atsaucoties uz kādu no likuma normām.

Vairāk par darba devēja uzteikumu lasiet skaidrojumā Darba attiecību izbeigšana. Darba devēja uzteikums.