Lasīšanai: 1 minūte

Kur ir noteiktas Latvijas iedzīvotāju tiesības

J
jautā:
03. februārī, 2022
Māris

Labdien! Kā Latvijas pirmiedzīvotāji var saņemt kompensāciju par uzspiesto kodēšanu un caurlaižu režīmu (pase, vadītāja apliecība u. c. ), gadījumos, kad tas viņus neapmierina?

A
atbild:
08. februārī, 2022

No jūsu jautājuma nav skaidri saprotama situācija. Latvijas iedzīvotāju tiesības ir nostiprinātās Satversmē. Tomēr ir situācijas, kad personas tiesības var tikt ierobežotas likumā paredzētajos gadījumos, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu sabiedrības drošību, labklājību un tikumību (atbilstoši Satversmes 116. pantam). Katram ir tiesības vērsties Satversmes tiesā, iesniedzot konstitucionālo sūdzību, vairāk par to šeit.