Parādu piedziņas izmaiņas stāsies spēkā 2024. gada 1. oktobrī

J
jautā:
26. jūnijā, 2024
Anonīms

Labdien! Vēlējos uzzināt, kādu naudas summu mēnesī var ieturēt tiesu izpildītājs, ja es saņemu algu 300 eiro pēc nodokļu nomaksas un invaliditātes pensiju 220 eiro? Apgādājamo man nav. Vai no jūlija būs izmaiņas ( zināms, š. g. 20 jūnijā tika pieņemti grozījumi likumā)?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

2024. gada 1. oktobrī stāsies spēkā grozījumi Civilprocesa likumā, kas regulē parādu piedziņai pakļautos ienākumus.

Veicot ieturējumus, parādniekam tiks saglabāta darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50% apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas un papildus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu – līdzekļi 15% apmērā no minimālās mēneša darba algas, bet ne vairāk kā 50% kopumā.

Ja parādnieka darba samaksa un tai pielīdzināmie maksājumi pārsniegs minimālo mēnešalgu, tad no summas, kas ir lielāka par minimālo algu, ieturējumus izdarīs 30% apmērā.

Jūsu gadījumā piedziņai tiks pakļauti ienākumi 51 eiro apmērā.

300 + 220 = 520

520 - 350 = 170

30% no 170 = 51 eiro