Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Ukrainā noteiktā mobilizācija nevar būt par pamatu pagaidu aizsardzības statusa atteikumam

J
jautā:
03. jūnijā, 2024
Oļegs

Vai Latvija izraidīs Ukrainas pilsoņus, kuriem ir pienākums pildīt militāro dienestu?

A
atbild:
01. jūlijā, 2024
Iekšlietu ministrija
Komunikācijas nodaļa

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums un Eiropas Savienības Padomes īstenošanas lēmums, ar kuru tika aktivizēta Direktīva 2001/55/EK, neparedz izņēmumu no tiesībām saņemt pagaidu aizsardzības statusu karaklausībai pakļautajām personām.

Pakļautība Ukrainā noteiktajai mobilizācijai  nav un nevar būt par pamatu pagaidu aizsardzības statusa atteikumam vai tā anulēšanai.