Amatpersonas tiesības uz brīvdienu izlaiduma dienā

J
jautā:
20. maijā, 2024
Līga

Labdien! Vēlos precizēt jautājumu par vienu apmaksātu brīvdienu izlaiduma dienā amatpersonai (darbiniekam) vai tās bērnam, absolvējot izglītības iestādi (Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3. panta ceturtās daļas 4. punkts). Runa ir par Iekšlietu ministrijas amatpersonu, kam noteikts summētais darba laiks. Ja izlaidums ir sestdienā, bet amatpersonai ir noteikts summētais darba laiks, vai amatpersona var pieteikt apmaksātu brīvdienu sestdienā? Un tā tiks apmaksāta?

A
atbild:
14. jūnijā, 2024
Iekšlietu ministrija
Māris Zariņš, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3. panta ceturtās daļa noteic, ka Valsts vai pašvaldības institūcija sev piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros iekšējos normatīvajos aktos, pašvaldības saistošajos noteikumos, darba koplīgumos vai darba līgumos amatpersonām (darbiniekiem) var paredzēt ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus, tostarp šī panta 4. punktā  minēto vienu apmaksātu brīvdienu izlaiduma dienā, amatpersonai (darbiniekam) vai tās bērnam absolvējot izglītības iestādi

Vēršam uzmanību, ka šis ir papildu atlīdzības pasākums, tādēļ vispirms jāpārliecinās par to, vai iestāde šādu pasākumu nodarbinātajiem ir paredzējusi, jo šī brīvdiena nav obligāti jānodrošina visās valsts pārvaldes iestādēs.

Ja šādu brīvdienu izlaiduma dienā  iestāde nodarbinātajiem ir paredzējusi, tad amatpersonai, kura pati vai kuras bērns absolvē izglītības iestādi, brīvdiena piešķirama dienā, kad tiek absolvēta izglītības iestāde, neatkarīgi no tā,vai izlaidums ir darba dienā vai brīvdienā un vai amatpersonai ir noteikts summētais vai normālais darba laiks