Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma laikā ir tiesības meklēt citu darbu

J
jautā:
12. jūlijā, 2021
Marta

Labdien. Šobrīd man ir atvaļinājums līdz augusta vidum. No darba eju prom, bet jāsagaida atvaļinājuma beigas. Vai drīkstu meklēt citu darbavietu, kamēr atvaļinājums vēl nav noslēdzies?

A
atbild:
30. jūlijā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Atvaļinājums ir darbinieka tiesības uz atpūtu, kura laikā darbinieks netiek iesaistīts nodarbinātības procesā.

Proti, šo laiku darbinieks pavada pēc saviem ieskatiem. Tādējādi sava atvaļinājuma laikā jums ir tiesības ne tikai atpūsties, bet arī uzsākt jauna darba meklējumus, darba devēju par to neinformējot.

Ja ir pieņemts lēmums darba attiecības izbeigt, tad par to ir darba devējam jāiesniedz uzteikums. Uzteikumu darbinieks var iesniegt jebkurā laikā, tostarp atvaļinājuma, slimības laikā. Jāņem vērā, ka Darba likums nosaka: darbinieka uzteikuma termiņš ir viens mēnesis no iesniegšanas brīža. Tas nozīmē, ka, iesniedzot uzteikumu pēc atvaļinājuma, jums būs jānostrādā viens mēnesis.