Lasīšanai: 1 minūte

Nodarbinātības noteikumu izmaiņas noformējamas rakstveidā

J
jautā:
07. jūlijā, 2021
Inita

Labdien. Strādāju pirmsskolā par skolotāju (pilotgrupā), darba laiks no plkst. 8.00 līdz 16.00. No jaunā mācību gada vadītāja liek strādāt divas reizes mēnesī no plkst. 8.00 līdz 19.00, katru piektdienu no plkst. 8.00 līdz 15.30. Mēnesī aptuveni strādāšu par četrām stundām vairāk. Vai tas atbilst darba likumam?

A
atbild:
01. augustā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Darbinieku nodarbina uz nolīgtā darba līguma pamata. Tajā tiek fiksēti nodarbinātības noteikumi – nolīgtais darba laiks (normālais vai nepilnais), darba laika uzskaite (laika vai summētā), darba samaksa u. c. noteikumi.

Darba gaitā darba devējs var piedāvāt darba organizācijas maiņu, tostarp mainīt darbinieku darba laikus.

Lai komentētu situāciju, pirmkārt būtu jāvērtē esošie darba līguma noteikumi.

Ja plānoto darba laika izmaiņu dēļ kopumā mainās nostrādājamo darba stundu skaits un darbiniekam veidojas virsstundas, tad par to pirmām kārtām jāvienojas rakstveidā un virsstundas ir jāapmaksā atbilstoši Darba likuma 68. pantam.