Esmu dzīvokļa īpašniece! Pēc šķiršanās faktiski dzīvoklī nedzīvoju, atstāju tajā savas bijušās ģimenes locekļus, bērnus, vīru. Patreiz ir sākušās nesaskaņas īrnieku (manu bērnu ģimeņu) starpā. Vieni pieprasa otriem kompensāciju naudā, lai varētu aiziet dzīvot labā 2 istabu dzīvoklī un atstāt otriem 4-istabu dzīvokli. Ar kādu likumu man viņus iepazīstināt, lai pārtrauktu psiholoģisko teroru?
Atbilstoši Civillikuma 927.panta noteikumiem „īpašums ir pilnīgas varas tiesība pār lietu, t.i., tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību”.
Tātad – atbilstoši minētajai likuma normai īpašums ir absolūta tiesība, kas ir spēkā attiecībā pret visām trešajām personām un piešķir īpašniekam visplašāko rīcības iespēju pār lietu, tai skaitā tiesību aizliegt jebkurai citai personai ietekmēt viņa lietu.
Iepriekš minētais princips ietverts Civillikuma 1039.pantā, kurš noteic, ka „īpašnieks var aizliegt visiem citiem ietekmēt viņa lietu, kā arī to lietot vai izmantot, kaut arī viņam pašam no tam nerastos nekāds zaudējums”.
Attiecīgi Jūs varat brīvi rīkoties ar dzīvokli un paskaidrot saviem bērniem, ka tikai un vienīgi Jūs varat noteikt, kas notiks ar dzīvokli, un ka dzīvoklī dzīvojošo ģimenes locekļu strīdi ir neauglīgi.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!