Ieteicama advokāta konsultācija

J
jautā:
12. maijā, 2019
Viktorija

Labdien! Es dzīvoju kopā ar vecu sievieti, kurai nepieciešama medicīniskā aprūpe. Palīdzība ap māju. Es viņai palīdzu, un apmaiņā pret to viņa ļauj man dzīvot kopā ar viņu. Viņas dzīvoklis nav privatizēts. Izrādās, ka pēc viņas nāves es varu atrasties uz ielas. Vai ir iespējams palikt šajā dzīvoklī pēc vecmāmiņas nāves? Vai dzīvokli vajadzētu privatizēt? Kādas darbības vislabāk veikt, pirms ir pārāk vēlu zaudēt dzīvesvietu? Kas notiks, ja, piemēram, mēs noformēsim līgumu? Ja man būs īres līgums, vai es joprojām tikšu izlikta ārpusē?

A
atbild:
29. maijā, 2019
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

No uzdotajiem jautājumiem pilnībā saprast situāciju nav iespējams. Ja kāds īrē dzīvokli valsts vai pašvaldības dzīvojamā ēkā, tad to var iegūt īpašumā un attiecīgi pēc tam slēgt atbilstoša satura līgumu, piemēram, uztura līgumu vai dāvinājuma līgumu ar uzlikumu. Lai sniegtu pilnvērtīgu atbildi, būtu ar visiem dokumentiem jāvēršas pie zvērināta advokāta pēc konsultācijas.