TĒMA: Mājoklis

Tiesas spriedums – pamats grozījumu izdarīšanai zemesgrāmatā

J
jautā:
05. jūnijā, 2019
Jānis

Labdien! Raksta sabēdājies īrnieks. Dzīvoju dzīvoklī, pašvaldības. Tur ir 3 dzīvokļi, visi īrē no pašvaldības. Bet māja ir kopā ar lielu kompleksu, kas ir veca fabrika un pieder kādai firmai. Arī zemesgrāmata ir uz firmas vārda. Pašvaldības jurists man skaidroja, ka pašvaldība 2016. gadā iztiesājās un tiesa tos 3 dzīvokļus atdeva domei. Dome gribēja atdalīt no fabrikas un ielikt zemesgrāmatā, bet tās firmas zemesgrāmatā esot rakstīts aizliegums, ko tur dalīt īpašumu. Tagad sanāk, ka visi tie dzīvokļi ir ieķīlāti un dome nevar prasīt atdalīšanu, jo ir aizliegums. Ko mums darīt? Atnāks banka un liks mums izvākties... Firmas zemesgrāmatā nav dzīvokļu, ir ēkas ar numuriem, un tur esot arī tas numurs, kas attiecas uz dzīvokļiem.

A
atbild:
14. jūnijā, 2019
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Lai atbildētu uz šo jautājumu, būtu jāredz dokumenti.

Ja ir tiesas spriedums, tad tas ir pamats grozījumu izdarīšanai zemesgrāmatā un liegumam nebūtu jāattiecas uz pašvaldības daļu.

Ja tomēr tas neizdodas, jāapsver doma celt prasību par kādu liegumu dzēšanu zemesgrāmatā.

Minētajā jautājumā ieteicama zvērināta advokāta konsultācija, līdzi ņemot visus ar konkrēto īpašumu saistītos dokumentus.