Lasīšanai: 1 minūte

Pārbaudes laiks, slimības lapa un atlaišana

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Aija

Ja esmu pieņemta darbā uz pārbaudes laiku (trijiem mēnešiem) un slimoju ilgāk par pārbaudes laiku, vai darba devējs var mani atlaist no darba bez brīdinājuma? Es biju nostrādājusi pusotru mēnesi.

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums paredz, ka pārbaudes laikā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku un citu laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ. Tas nozīmē, ka pārbaudes laikā viņš nedrīkst atlaist darbinieku, kam izsniegta darbnespējas lapa. To darīt drīkst vien tad, ja darba devējs tiek likvidēts. Visos citos gadījumos darba devējs uzteikt darbiniekam darbu pārbaudes laikā drīkst tikai pēc darbinieka pārejošas darbnespējas beigām.

Attiecībā uz atlaišanas pamatojumu pārbaudes laikā minams, ka saskaņā ar Darba likuma 46. pantu pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Ne darba devējam, ne darbiniekam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākuma norādīt šāda uzteikuma iemeslu.