Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, taču esmu nolēmusi savā darbavietā vairs neatgriezties. Tā kā bērna kopšanas atvaļinājuma laikā esmu mainījusi dzīvesvietu, vēlos atlūgumu darbavietai iesūtīt elektroniski, parakstītu ar e-parakstu. Vai drīkstu tā rīkoties? Un vai man būs jāatstrādā darbā 30 dienas, ja teorētiski darbā jāatgriežas pēc diviem mēnešiem, bet atlūgumu esmu nolēmusi rakstīt tagad? Paldies!
Darba likums neaizliedz darbiniekam uzteikt darba līgumu arī tādā gadījumā, ja viņš atrodas prombūtnē, piemēram, izmanto atvaļinājumu, bērna kopšanas atvaļinājumu, ir slims u. tml.
Darbinieka uzteikuma termiņš saskaņā ar Darba likuma 100. panta pirmo daļu ir viens mēnesis, kurš sāk tecēt no brīža, kad darba devējs uzteikumu ir saņēmis.
Jūs uzteikuma termiņa laikā atrodaties prombūtnē un neveicat savus darba pienākumus. Darba likums neuzliek Jums kā darbiniekam pienākumu uzteikuma termiņu atstrādāt.
Uzteikumu varat sūtīt kā e-dokumentu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, vai papīra formātā ierakstītā vēstulē pa pastu.
Jāņem vērā, ka e-iesniegums ir nosūtāms uz iestādes oficiālo elektroniskā pasta adresi, kas norādīta iestādes mājaslapā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!