E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 1256
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Veselība

Slimības naudas izmaksa atvaļinājuma laikā

J
jautā:
07. jūlijā, 2012
Dina Vaivode

Cik ilgā laikā darba devējam jāpārskaita slimības pabalsts par A lapu,ja darbinieks slimības laikā vēl atrodas apmaksātā ikgadējā atvaļinājumā? Vai nauda tiks pārskaitīta pēc atvaļinājuma beigām?

A
atbild:
16. jūlijā, 2012
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Saskaņā ar likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.panta pirmās daļas nosacījumiem: „Darba devēja pienākums ir darba ņēmējiem, kuriem darba periodā iestājusies ar Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izsniegtu darba nespējas lapu apliecināta pārejoša darba nespēja (izņemot darba nespēju, kas saistīta ar grūtniecību un dzemdībām un slima bērna kopšanu), izmaksāt no saviem līdzekļiem slimības naudu ne mazāk kā 75 procentu apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darba nespējas dienu un ne mazāk kā 80 procentu apmērā – par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāku par 10 kalendāra dienām. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām, kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā, un izmaksā atbilstoši noteikumiem, kādi Darba likumā paredzēti darba samaksas izmaksai.

Attiecībā pret darba samaksas izmaksas laiku Darba likuma 69.panta pirmā daļa nosaka: „Darba devējam ir pienākums izmaksāt darba samaksu ne retāk kā divas reizes mēnesī, ja darbinieks un darba devējs nav vienojušies par darba samaksas izmaksu reizi mēnesī.”

Tātad darba devējam slimības naudu ir jāaprēķina atbilstoši likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.panta pirmās daļas prasībām un jāizmaksā to līdz darba līgumā, darba koplīgumā vai darba kārtības noteikumos norādītajam darba samaksas izmaksas laikam. Piemēram, darbinieks saslimst 25.datumā – atvaļinājuma laikā – un pārtrauc slimot nākamā mēneša 4.datumā, bet, tā kā līdz 15.datumam saskaņā ar darba līguma nosacījumiem ir darba samaksas izmaksas laiks, tad darba devējam līdz minētajam laikam jāizmaksā slimības nauda, neskatoties uz atvaļinājuma pagarinājumu vai pārcelšanu.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 30 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU