Ja lodžija ir izbūvēta nelikumīgi

J
jautā:
06. martā, 2017
Juris Krečetņikovs

Esmu pensionārs. Pirms pieciem gadiem SIA "LLA serviss" pēc mana pasūtījuma iestikloja mana dzīvokļa lodžiju. To, ka šī darbība ir nelikumīga, es nezināju, un arī minētā firma mani nebrīdināja (kas ir saprotams). Es arī saprotu, ka likumu nezināšana nav attaisnojums. Tāpēc gribētu šo manu nelikumību legalizēt ar iespējami mazākiem izdevumiem, jo pensija man un dzīvesbiedrei nav liela. Lūdzu, sniedziet padomu!

A
atbild:
07. martā, 2017
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Arhitektūras pārvaldes galvenais speciālists

Ja lodžija aizstiklota patvaļīgi, nepieciešams izstrādāt visas fasādes aizstiklojuma skici, ko izstrādā arhitekts. Noteikti nepieciešams mājas iedzīvotāju saskaņojums, 50% + viens iedzīvotājs. Skice jāiesniedz būvvaldē, kur tā tiek izvērtēta un pozitīvā gadījumā pieņemta zināšanai. Vēlams skici iesniegt divos eksemplāros, kur viens eksemplārs paliek būvvaldē, otrs tiek atdots iesniedzējam, kurš to pēc tam var iesniegt nama apsaimniekotājam. Otra iespēja ir atgriezt lodžiju iepriekšējā izskatā, bez stiklojuma.

Detalizēti ar informāciju par lodžiju aizstiklošanu atbilstoši tiesiskajam regulējumam var iepazīties šeit.