Lasīšanai: 1 minūte

Cik augstai jābūt rūpnieciski ražotai ēkai ar apbūves laukumu līdz 60 kv.m

J
jautā:
21. maijā, 2021
Arturs

Jautājums par rūpnieciski izgatavotu ēku līdz 60 kvadrātmetriem. Kādam maksimālajam augstumam jābūt ēkai? Kādam jumta slīpumam?

A
atbild:
25. maijā, 2021

Ministru kabineta noteikumi Nr. 340 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 211-15 “Dzīvojamās ēkas” nosaka: dzīvojamās ēkas augstumu un stāvu skaitu pieņem saskaņā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu, lokālplānojumu (ja tāds ir izstrādāts) un detālplānojumu (ja tas nepieciešams saskaņā ar normatīvajiem aktiem).

Ja līdz 60 m2 rūpnieciski izgatavota ir palīgēka, noliktava, kiosks u. tml., arī tad ēkas augstumu nosaka atbilstoši vietējās pašvaldības teritorijas plānojumam. Līdz ar to nav viena konkrēta augstuma, kas pieļaujams rūpnieciski ražotām ēkām.

Jumta slīpums normatīvajos aktos nav regulēts.