TĒMA: Mājoklis

Ja grib apvienot divus dzīvokļus

J
jautā:
13. aprīlī, 2021
Valērijs

Labdien! Vai ir iespējams apvienot divus dzīvokļus piecstāvu mājā caur nesošo sienu? Ja nav iegūta 51% kaimiņu piekrišana, vai bez tā var iztikt? Visi pārējie darbi tiek saskaņoti ar būvvaldi, kā arī tiks ņemta profesionāla firma dzīvokļu apvienošanai.

A
atbild:
16. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja pārbūve skar nesošās sienas (tātad mājas kopīpašuma daļu), tad arhitektam būs jāizstrādā būvprojekts un tas jāsaskaņo ar būvvaldi. Pirms šo darbu veikšanas saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantu ir vajadzīgs dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums. Tāpat vajadzīgs, lai “par” būtu nobalsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem.

Ja dzīvojamā māja ir sadalīta domājamās daļās, tad par plānoto būvniecības ieceri jāsaņem 100% kopīpašnieku saskaņojums.