TĒMA: Mājoklis

Ja iepriekšējais īpašnieks veicis patvaļīgu būvniecību

J
jautā:
03. februārī, 2021
Īpašnieks

Labdien! Tika iegādāts dzīvoklis, kurā iepriekšējais īpašnieks ir veicis patvaļīgu būvniecību. Firma, kas ir specializējusies šādu būvdarbu legalizācijā, norādīja, ka šādus būvdarbus, visticamāk, būvvaldē nebūs iespējams saskaņot, jo, veicot pārbūvi, ir izmantoti neatbilstoši materiāli un ir pārsniegts atļautais svars uz kvadrātmetru. Kā būtu pareizāk rīkoties? Vai vispirms ir jāvēršas būvvaldē, lai saskaņotu projektu izmaiņu atgriešanai iepriekšējā stāvoklī, vai arī šādā gadījumā būvvalde jaunajam īpašniekam piemēros naudas sodu un uzdos par nepieciešamību novērst patvaļīgās būvniecības sekas un tikai tad varēs izstrādāt jaunu projektu un veikt pārbūvi, lai atgrieztu sākotnējo plānojumu?

A
atbild:
06. maijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Jums būtu jāvēršas pie sertificēta arhitekta un jāizstrādā būvniecības dokumentācija atbilstoši būvniecību reglamentējošajiem aktiem. Būvniecības dokumentācijas izstrādāšanas laikā projektētājs konstatēs, kas ir jāatgriež iepriekšējā stāvoklī, un ieteiks jums normatīvajiem aktiem atbilstošu pārbūves projektu. Pārbūves laikā patvaļīgi veiktos būvdarbus (neatbilstošus būvdarbus) varēs atgriezt iepriekšējā stāvoklī vai pārbūvēt tā, kā pieļauj būvnormatīvi un saskaņā ar jauno saskaņoto būvniecības lietu.

Būvvaldes interesēs ir novērst patvaļīgo būvniecību, nevis uzreiz piemērot sodu.