E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22475
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Atkritumi
1
6
1
6

Vai atļauts īslaicīgi turēt būvgružus savā teritorijā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. februārī, 2021
Artis

Labdien! Man jautājums par būvgružiem. Es jaucu nost ēku un vedu būvgružus uz savu blakus īpašumu. Pagaidām krauju tos kaudzē, bet, kad būs iespēja, vēlos gružus izlīdzināt, kur ierīkošu jaunu servitūtu, lai būtu labāks pamats ceļam, kas tiks apbērts ar granti. Sazvanījos ar pašvaldības pārstāvi, viņam nebija iebildumu. Bet te viens neapmierināts kaimiņš krīt virsū, ka bojāju viņam skatu, lai gan tas nav viņa īpašums. Domāju, ka viņš grib man ieriebt, jo aizliedzu pumpēt viņam savu kanalizāciju uz sava lauka, kas tiešām nav atļauts. Mierīgi pateicu, ka nav smuki, bez kašķa. Bet acīmredzot esmu viņu aizvainojis. Kā ir ar būvgružiem, vai ir atļauts īslaicīgi tos izvietot uz sava īpašuma, lai vēlāk, kad būs iespējas, izlīdzinātu ceļa pamatam?

A
atbild:
06. maijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 34 “Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 14.3. punktā ir noteikts, ka nevienu teritoriju nedrīkst izmantot šādiem nolūkiem: vākt, uzkrāt vai glabāt atkritumus (tostarp metāllūžņus, būvgružus, krāmus, lupatas u. tml.) vai piesārņotu grunti (izņemot piesārņotas grunts novietošanu īpaši paredzētā vietā attīrīšanai vai poligonā), izņemot šim nolūkam speciāli paredzētas novietnes saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanu regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

Tas nozīmē, ka īslaicīgi būvgružus var izvietot sava īpašuma teritorijā līdz to izvešanai, bet tos nedrīkst turēt ilglaicīgi. Celtniecības būvgružiem ir speciāli konteineri, kur tie ir jāievieto, lai atkritumu apsaimniekošanas kompānijas tos izvestu.

Veicot ēkas nojaukšanu, ir jāņem vērā būvvaldē saskaņotā būvniecības dokumentācija un darba organizācijas projekts, kuram pievienots būvlaukuma plāns. Darba organizācijas projektā tiek noteiktas darbības, ko atļauts veikt būvniecības laikā (piemēram, noteiktā vietā novietot būvgružu konteineru, izvietot būvmateriālus u. tml.).

Lai būvgružus izmantotu ceļa būvniecībai, tiem ir jābūt atkārtoti pārstrādātiem, ko ir tiesīgs veikt sertificēts atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmums.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 285 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas