Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina laika darba algu

J
jautā:
07. februārī, 2017
Anna

Labdien! Ja darba līgumā noteikts normālais darba laiks (40 stundas nedēļā) ar noteiktu algu, piemēram, 1000 eiro mēnesī, tad es vēlos jautāt, kā jāaprēķina alga. Tā, piemēram, janvārī darba dienas ir 22 (+1 apmaksāta brīvdiena), februārī ir 20 darba dienas utt. Paldies!

A
atbild:
07. februārī, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Nosakot laika darba algu, tiek ņemts vērā, kādam laika posmam ir nolīgta darba samaksa. Ja darbiniekam ir nolīgts normālais darba laiks un mēneša darba alga, piemēram, 1000 eiro mēnesī, tad nolīgto atlīdzību par savu darbu darbinieks saņems, ja būs nostrādājis visas darba dienas mēnesī neatkarīgi no darba dienu skaita konkrētajā mēnesī.

Ja aprēķina mēnesī darbinieks būs prombūtnē, piemēram, slimības dēļ, tad darba samaksa tiks aprēķināta proporcionāli nostrādāto dienu skaitam.