Katram veicot savus pienākumus, gada laikā organizētas grupas dalībnieki nodrošināja faktiski nenotikušu ar PVN apliekamu darījumu uzrādīšanu savā kontrolē esošu uzņēmumu PVN deklarācijās, lai šie uzņēmumi varētu prettiesiski izmantot tiesības uz PVN priekšnodokļa atskaitījumiem par fiktīviem darījumiem ar citiem organizētās grupās kontrolē esošiem uzņēmumiem.
Atbilstoši iepriekš noteiktajai lomu sadalei organizētās grupas dalībnieki meklēja personas, uz kurām reģistrēt uzņēmumus un kuras uzņēmumu saimniecisko darbību pašas faktiski neveiks, bet par samaksu pildīs organizētās grupas dalībnieku norādījumus. Tāpat tika veikta dokumentu noformēšanu uz fiktīvām amatpersonām iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā, lai uz tām reģistrētu uzņēmumus. Savukārt kādai no personām bija uzticēta uzņēmumu grāmatvedības organizēšana, tai skaitā fiktīvu darījumu apliecinošu dokumentu sagatavošana, pārskaitījumu veikšana un deklarāciju aizpildīšana.
Organizētā grupa arī izvairījās no nodokļu nomaksas un slēpa ar nodokli apliekamus objektus, ar ko nodarīja zaudējumus valstij lielā apmērā – kopumā 30 867 eiro kā valsts budžetā neiemaksātais uzņēmuma ienākumu nodoklis no pieciem uzņēmumiem.
Notika arī organizētā grupā veikta noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšana lielā apmērā. Laika periodā no 2021. gada augusta līdz 2022. gada oktobrim organizētās grupas dalībnieki ar savstarpēji saskaņotām darbībām mainīja noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu atrašanās vietu, slēpa un maskēja to piederību un izcelsmi, tādējādi legalizējot līdzekļus 349 903 eiro apmērā.
Kriminālprocesā pieņemti septiņi lēmumi par aresta uzlikšanu skaidrs naudas līdzekļiem, kustamai un nekustamai mantai. Lieta nosūtīta izskatīšanai Ekonomisko lietu tiesai.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.