DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Noslēdzies projekts “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā”

Pagājušajā ceturtdienā, 25. aprīlī, notika noslēguma konference, kas veltīta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas “Starptautiskās policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projektam Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā”. Šī projekta mērķis bija padarīt efektīvāku ekonomisko noziegumu novēršanu un apkarošanu, sasniegt ātrāku un kvalitatīvāku šo noziegumu pirmstiesas izmeklēšanu, kā arī dokumentu nodošanu kriminālvajāšanai. Projekta noslēguma konferencē tika atspoguļoti projekta sasniegtie rezultāti, nākotnes perspektīvas un pārrunātas iespējas savstarpējās turpmākās sadarbības veicināšanai.

Projekta īstenošanas periods bija no 2020. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim, kopējais projekta finansējums bija 8 571 889 EUR. Galvenās aktivitātes, kas tika īstenotas projekta ietvaros, bija infrastruktūras un tehnisko spēju uzlabošana; profesionālo zināšanu uzlabošana ekonomisko noziegumu izmeklēšanas un ekspertīžu veikšanas jomā, organizējot seminārus, praktiskas apmācības, pieredzes apmaiņas braucienus un starptautiskas konferences. Projektā tika izveidots arī digitālais ceļvedi, kurā tika apkopota nozari raksturojoša informācija. Valsts policijas sadarbības partneri bija Nodrošinājuma valsts aģentūra, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs un ESAO (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija).

Viena no prioritātēm bija sekmēt darbinieku apmierinātību ar Valsts policijas darba apstākļiem, tādēļ tika uzlabota infrastruktūra un tehniskā kapacitāte Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes, Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes un Kriminālistikas pārvaldes telpām Bruņinieku ielā 72B un Stabu ielā 89, Rīgā. Būvniecība tika uzsākta 2023. gada 31. jūlijā un noslēdzās 2024. gada 26. aprīlī. Šī būvprojekta finansējums bija 5 954 274,92 EUR, no kuriem 893 141,24 EUR bija valsts budžeta piešķirtie līdzekļi. Būvniecības ierosinātājs bija Nodrošinājuma valsts aģentūra, galvenais būvuzņēmējs bija SIA “SELVA BŪVE”, būvuzraugs – SIA “CMB”, būvprojekta izstrādātājs – pilnsabiedrība “Lūsis V un MV Būveksperti”.

Lai pilnveidotu darbinieku profesionālās zināšanas un stiprinātu sadarbības procesus starp tiesībaizsardzības iestādēm, projekta ietvaros tika uzsākta visaptveroša izglītības programma, kuras rezultātā 27 semināros un konferencēs tika apmācīti 3155 darbinieki – 1969 sievietes un 1186 vīrieši no tādām organizācijām kā Valsts policija, Latvijas Republikas prokuratūra, Finanšu izlūkošanas dienests, Valsts ieņēmumu dienests, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Eirojust, Europols un citām iestādēm.

Tāpat arī projekts deva iespēju amatpersonām no Latvijas doties pieredzes apmaiņas braucienos uz citām tiesībaizsardzības iestādēm Eiropas Savienībā, Lielbritānijā un ASV. Kopumā tika aizvadīti 72 braucieni, kuros devušās 212 personas no Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes, īpaši Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes DNS, dokumentu, IT, audio, grāmatvedības ekspertīžu nodaļām, kā arī no Eiropas prokuratūras. Sešas aktivitātes tika rīkotas sadarbībā ar Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādi (ØKOKRIM) – vides noziegumu apkarošanas jomā.

Noslēguma konferencē tika izcelti ne vien sasniegtie rezultāti, bet arī pārrunātas nākotnes perspektīvas un iespējas turpmākās savstarpējās sadarbības veicināšanai. Tika secināts, ka ir būtiski stiprināta un pilnveidota pieeja ekonomisko noziegumu izmeklēšanā un efektivitātes rādītāju paaugstināšanā, tomēr tiesībaizsargājošās jomas darbiniekiem ir jāturpina pilnveidot zināšanas un attīstīt sadarbības prakses pieejas, lai vienmēr būtu vienu soli priekšā noziedzīgā nodarījuma izdarītājiem.

Projekta gala konference norisinājās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI