DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

SVF veiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona NILLTF risku analīzi

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pēc Ziemeļvalstu un Baltijas valstu grupas astoņu valstu iniciatīvas Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ir piekritis veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas (NILLTF) draudu un ievainojamības reģionālo analīzi.

Ziemeļvalstis un Baltijas valstis pēc pašu iniciatīvas ir lūgušas SVF veikt NILLTF draudu un ievainojamības reģionālo analīzi, ņemot vērā finanšu sistēmu savstarpējo saistību un īpaši – daudzos pārrobežu banku tīklus un attiecības Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā. SVF ieguvis uzticama un neatkarīga padomdevēja reputāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jautājumos, tāpēc tā viedokļa izmantošana sniedz iespēju analizēt reģionālos riskus kopumā, analizēt sasniegto progresu šo risku mazināšanā un sniegt rekomendācijas turpmākam darbam.

SVF uzsāks darbu 2021. gada janvārī, un gaidāms, ka 2022. gada vidū paziņos savus secinājumus. Astoņas analīzē iekļautās valstis ir Dānija, Igaunija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija un Zviedrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru

ĪSUMĀ

Finanšu noziegumi un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atrašanās civiltiesiskajā apritē ne tikai ļauj noziedzniekiem gūt labumu no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, bet kropļo tirgu un likumīgu uzņēmējdarbību, apdraud nacionālo un starptautisko drošību, kā arī valsts starptautisko reputāciju.


Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval” 2018. gada 23. augustā publicēja  5. kārtas ziņojumu, kurā novērtēti Latvijā īstenotie NILLTFN pasākumi. No 11 vērtētajām jomām astoņās rādītājs tika novērtēts kā viduvējs, bet divās – zems.

Atbilstoši “Moneyval” novērtēšanas procedūras noteikumiem Latvijai tika piemērota pastiprināta uzraudzība. 

Noderīgi resursi

Latvijas Bankas vadlīnijas NILLTPFN un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei (AML rokasgrāmata)

Informācija par valsts reģistriem klientu izpētes veikšanai atbilstoši NILLTPFN prasībām

FID Meklētājs sankciju sarakstos


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI