DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Noziedzības novēršanas padomē apspriež tās stratēģisko rīcības plānu

Ceturtdien, 3. decembrī, Noziedzības novēršanas padomes sēdē Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadībā notika diskusija par galvenajiem rīcības virzieniem padomes turpmākajā darbā.

Sēdes laikā tika apspriesti iesniegtie priekšlikumi padomes rīcības plānam, ņemot vērā tās sastāva un funkciju paplašināšanos. Noziedzības novēršanas padomes stratēģiskajā rīcības plānā tiks noteikti prioritārie rīcības virzieni ar konkrētiem uzdevumiem un sasniedzamajiem rezultātiem.

J.Bordāns: “Lai varētu izpildīt Noziedzības novēršanas padomei izvirzītos uzdevumus, ir nepieciešams reāls rīcības plāns ar konkrētiem uzdevumiem un pasākumiem. Šodien notikusī viedokļu apmaiņa un izteiktie priekšlikumi ir labs pamats rīcības plāna projekta saskaņošanai un tā apstiprināšanai jau nākamajā padomes sēdē.”

Vienlaikus J.Bordāns uzsver, ka noziedzības mazināšanai ir nepieciešams pastāvīgs sadarbības formāts starp tieslietu un iekšlietu ministriem, ģenerālprokuroru un Augstākās tiesas priekšsēdētāju, kā arī citām par noziedzības novēršanu tieši atbildīgām amatpersonām, kas nodrošinātu prioritāro jautājumu pārraudzību arī padomes sēžu starplaikos. Tādējādi tas veicinās arī padomei noteiktās jaunās funkcijas īstenošanu – sekmēt izpildvaras un tiesu varas sadarbību tiesiskuma stiprināšanai.

Padomes sēdē tika pieņemts lēmums no Noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas fonda piešķirt līdzekļus finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas pasākumiem. Atbilstoši padomes lēmumam Konfiskācijas fonda līdzekļi 947 780 eiro apmērā piešķirti prokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Valsts ieņēmumu dienestam un Valsts tiesu ekspertīžu birojam, kā arī Finanšu izlūkošanas dienestam, Valsts policijai un Valsts robežsardzei. Finanšu līdzekļi tika pieprasīti iestāžu kapacitātes stiprināšanai un specializētu apmācību nodrošināšanai finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā.

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Paplašinot Noziedzības novēršanas padomes kompetenci, kā vienu no tās darbības mērķiem noteica tiesiskuma stiprināšanu un par būtiskāko darbības jomu definējot valsts institūciju darbības koordinēšanu korupcijas un organizētās noziedzības apkarošanā. Padomei ir paredzēta jauna funkcija – nodrošināt efektīvu sadarbību starp izpildvaru un tiesu varu tiesiskuma stiprināšanai. Padomes sastāvā tika iekļauts arī Valsts prezidenta deleģēts pārstāvis, ārlietu un aizsardzības ministri, Valsts drošības dienesta priekšnieks, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors, Valsts policijas priekšnieks un Satversmes aizsardzības biroja direktors.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU