Iekšējie aizsardzības noteikumi ir vajadzīgi

J
jautā:
08. februārī, 2012
Svetlana Petrane

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai privātuzņēmumam, kas izmanto fizisko personu datus vienīgi grāmatvedības lietvedības nolūkiem (algas, nodokļu aprēķināšana), obligāti vajag izstrādāt iekšējos datu apstrādes aizsardzības noteikumus vai arī tas ir brīva uzņēmuma izvēle? Paldies!

A
atbild:
20. februārī, 2012

Datu valsts inspekcija informē, ka katram uzņēmumam/iestādei, kas veic personas datu apstrādi (arī grāmatvedības un personāla uzskaites vajadzībām), ir nepieciešams īstenot tehniskos un organizatoriskos pasākumus, lai nodrošinātu personas datu aizsardzību (Fizisko personu datu aizsardzības likuma 22.pants).

Attiecīgi tādēļ nepieciešami iekšējie aizsardzības noteikumi, kurus nosaka katrs konkrētais datu apstrādes pārzinis atbilstoši savai darbības specifikai, apstrādātajiem personas datiem un izmantotajai tehnoloģijai. Piemēram, tie var būt iekļauti arī uzņēmuma grāmatvedības informācijas datorsistēmas drošības noteikumos (saskaņā ar Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumiem Nr.585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizēšanu”, 39.punkts).

Papildu informācijai LV portāla atbilde uz jautājumu
Personas kods nav sensitīvie dati