Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir blakus darbs?

J
jautā:
14. septembrī, 2016
Andra

Labdien. Kad darbinieks ir jāpieņem pamatdarbā un kādos gadījumos tas pieļaujams blakusdarbā? Paldies.

A
atbild:
21. septembrī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jēdzienam “blakus darbs” ir vairākas izpratnes. Sadzīviskā  nozīmē ar “darīt blakus darbu” tiek saprastas situācijas, kad cilvēks paralēli savam galvenajam darbam dara arī citus mazāk svarīgus darbus.

Savukārt Darba likuma 91. pantā ir noteiktas  darbinieka tiesības uz  blakus darbu, ar to saprotot darbu, ko darbinieks ir tiesīgs veikt pie cita darba devēja. Tas nozīmē, ka darbinieks var būt vienlaicīgi nodarbināts pie vairākiem darba devējiem, ja vien viņa darba līgums neparedz aizliegumu blakus darbu veikt.

Darba likuma izpratnē blakus darbs nav darbs pie tā paša darba devēja. Ne virsstundas, ne papildu darbs, ne amatu apvienošana pie viena darba devēja nav blakus darbs. Pieņemot darbinieku darbā, darba līgumā netiek norādīts, ka tas ir blakus darbs.