Labdien! Ja darba devējs pilnvaro darbinieku saņemt preci, vai pilnvarās obligāti jānorāda pilns personas kods? Vai pietiek ar personas koda pirmo pusi? Vai, uzrādot pilnu personas kodu, netiek pārkāpta fizisko personu datu aizsardzība?
Datu valsts inspekcija skaidro: ja darba devējs pilnvaro darbinieku saņemt preci no trešās personas, tad pilnvarā ir jānorāda informācija, kas skaidri identificē personu, kurai piešķirtas šīs tiesības. Tas ietver darbinieka vārdu, uzvārdu un personas kodu. Kā zināms, personas kods sastāv no 11 cipariem. Tādējādi, ja ir prasīts uzrādīt personas kodu, tad jāsniedz pilns kods, lai cilvēku varētu precīzi identificēt.
Lai gan personas kods ir aizsargājami dati, tā apstrāde ir nepieciešama identifikācijas nodrošināšanai. Jāatzīmē, ka personas kods netiek uzskatīts par sensitīviem datiem. Tādēļ, ja pilnvarā tiek prasīts norādīt personas kodu, tas netiek uzskatīts par personas datu aizsardzības pārkāpumu. Informācijas apjoms var būt atkarīgs arī no pilnvaras veida. Ja otra puse var identificēt un pārbaudīt, piemēram, darbinieka amatu, tad var norādīt vārdu, uzvārdu un amatu. Tomēr šajā gadījumā darbiniekam arī jābūt dokumentam, kas apliecina konkrētu amatu.
Jāpiebilst, ka atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 9. pantam par “sensitīviem” datiem uzskatāmi:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!