Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Tiesības uz nodokļa atvieglojumu par apgādājamo

J
jautā:
07. janvārī, 2016
Ligita Gražule

Man ir apgādībā māte invalīde, invaliditāte tika piešķirta ar 10.11.15. Vai man viņa ir jānoņem no apgādības?

A
atbild:
11. janvārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar 2016.gada 1.janvāri ir sašaurināts to personu loks, par kurām nodokļa maksātājs ir tiesīgs piemērot atvieglojumu kā par apgādībā esošām personām. Atvieglojumu par nestrādājošu māti, kurai piešķirta invaliditāte, ir tiesības piemērot ar nosacījumu, ja viņa nesaņem pensiju (vecuma vai invaliditātes).

Arī iepriekš nodokļa atvieglojums par nestrādājošiem vecākiem bija tad, ja vecāki nesaņēma pensiju.