Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai nerezidentam, saņemot dāvinājumā īpašumu Latvijā, jāmaksā nodoklis

J
jautā:
18. septembrī, 2024
Maris

Esmu Latvijas pilsonis un Apvienotās Karalistes rezidents. Saņēmu dāvinājumā māju ar zemesgabalu ap to. Īpašums atrodas Latvijā. Vai man par to jāmaksā nodoklis Valsts ieņēmumu dienestā?

A
atbild:
23. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskās personas – ārvalstu nodokļu maksātāji (Latvijas nerezidenti) – nodokli Latvijā maksā no Latvijā gūtajiem ienākumiem.

Ārvalsts nodokļa maksātāja (nerezidenta) ar nodokli apliekamie ienākumi norādīti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 3. panta trešajā daļā.

Nerezidenta apliekamo ienākumu uzskaitījumā nav dāvinājuma.

Savukārt nerezidenta ar nodokli apliekamais ienākums ir no Latvijā esoša nekustamā īpašuma izmantošanas, kā arī jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, ja nekustamo īpašumu atsavina.