Labdien! Vai traumpunkta ārsts ir tiesīgs jautāt, kur es strādāju? Stradiņa slimnīcā un Ventspils traumpunktā apskates laikā man ārsts prasīja, kur es strādāju. Kad atbildēju, ka strādāju muzejā, viņš brīnījās un nesaprata, kas tas ir. Vai tas ir normāli, un vai man uz šo jautājumu būtu jāatbild? Ģimenes ārste man to nekad nejautā. Tikai tad, ja jāizraksta slimības lapa.
Ārstniecības iestādēm ir noteikta prasība par katru pacientu aizpildīt medicīnisko dokumentāciju, LV portālam norāda Veselības inspekcijas (VI) Veselības aprūpes departamenta vecākā referente Inese Vēvere.
Medicīniskajiem dokumentiem ir noteikta forma, un tie ir apstiprināti Ministru kabineta noteikumos “Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtība”.
Šo noteikumu 3. pielikumā iekļauts stacionāra un dienas stacionāra pacienta medicīniskās kartes veidlapas paraugs. Veidlapas 15. punktā ir noteikts norādīt pacienta darbavietu vai nodarbošanos. Savukārt šo noteikumu 47. pielikumā iekļauts ambulatorā pacienta medicīniskās kartes veidlapas paraugs. Veidlapas 5. punktā ārstniecības personai ir jānorāda pacienta darbavieta vai mācību iestāde.
“Līdz ar to ārstniecības iestādēm, aizpildot pacienta medicīnisko dokumentāciju, ir tiesības un pienākums no pacienta iegūt informāciju par viņa darbavietu,” apstiprina I. Vēvere.
VI pārstāve norāda, ka ģimenes ārstam pacienta darbavieta ir norādīta ambulatorā pacienta medicīniskajā kartē, līdz ar to ārstam nav nepieciešamības katra apmeklējuma laikā to pārjautāt. Izrakstot darbnespējas lapu, ārsts var lūgt precizēt, vai kartē norādītā darbavieta nav mainījusies.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!