Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vecākiem nav nodokļa atvieglojuma par studentu, kurš reģistrējis saimniecisko darbību

J
jautā:
25. septembrī, 2024
Andris

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai nodokļa atvieglojums attiecas uz bērnu vecumā līdz 24 gadiem, kurš studē un ir saimnieciskās darbības veicējs?

A
atbild:
27. septembrī, 2024

Nodokļa atvieglojumu var saņemt par bērnu līdz viņa 24 gadu vecumam, kamēr bērns turpina iegūt vispārējo, profesionālo, augstāko vai speciālo izglītību.

Ja studējošais jaunietis ir reģistrējies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, vecāki nevar izmantot nodokļa atvieglojumu par bērnu.

Informācija par nodokļa atvieglojumiem ir izklāstīta VID metodiskajā materiālā šeit.