TĒMA: Tieslietas

Pilngadīgs bērns pats sniedz prasību tiesā par alimentiem

J
jautā:
11. aprīlī, 2014
Ieva

Kur jāvēršas, lai turpinātu saņemt uzturlīdzekļus par apgādībā esošu bērnu, kurš sasniedzis 18 gadus un vēl mācās vidusskolā, ja uzturlīdzekļi piespriesti ar tiesas lēmumu vismaz 10 gadus atpakaļ?

A
atbild:
24. aprīlī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Civillikuma 179.pants, kas noteic vecāku pienākumu uzturēt bērnu, neaprobežo šo pienākumu ar bērna pilngadības sasniegšanu, tādēļ personai, sasniedzot pilngadību, ir tiesības patstāvīgi celt prasību tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu līdz laikam, kamēr tā pati sevi spēs apgādāt.

Tātad, ja par materiālo atbalstu pilngadīgajam jaunietim ar otru vecāku nav iespējama vienošanās sarunu ceļā, prasība tiesā jāsniedz kā pilngadīgai un rīcībspējīgai personai Jūsu bērnam pašam. Ar tiesas palīdzību piedzīt uzturlīdzekļus pilngadīgam jaunietim iespējams tajos gadījumos, kad nespējai sevi apgādāt ir objektīvi iemesli. Šajā situācijā tās ir mācības vidusskolā.

Papildu informāciju varat meklēt LV portāla skaidrojumā „Uzturlīdzekļi pēc pilngadības sasniegšanas”.