Vai vecāks drīkst visu dienu pavadīt bērnudārza grupiņā kopā ar bērnu

J
jautā:
20. septembrī, 2024
Natalja

Vai ir kāds normatīvais akts, saskaņā ar kuru mamma adaptācijas laikā bērnudārza grupā visu dienu var uzturēties kopā ar savu bērnu (2 gadi)?

A
atbild:
22. oktobrī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Kārtību, kādā izglītības iestādē uzturas tai nepiederošas personas, tostarp bērnu vecāki, nosaka šīs izglītības iestādes vadītājs.

To paredz Ministru kabineta noteikumu “Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo profilaktiskā veselības aprūpe, pirmā palīdzība un drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos” 9.9. apakšpunkts

Savukārt Izglītības likuma 57. panta 7. punkts paredz vecāku tiesības iepazīties ar izglītības iestādes iekšējiem normatīvajiem aktiem, tai skaitā iekšējās kārtības noteikumiem.

Aicinām vērsties pirmsskolas izglītības iestādē, lai noskaidrotu, ko tās iekšējie normatīvi paredz par vecāku uzturēšanos izglītības iestādē.