Pirmsskolas mūzikas skolotājam nepieciešamā izglītība un kvalifikācija

J
jautā:
21. septembrī, 2024
Melodija

Labdien! Vai drīkstu strādāt par pirmsskolas mūzikas pedagogu, ja esmu ieguvusi mūzikas izglītību vidusskolā un saņēmusi pedagoga sertifikātu (72 stundas)? Nesaistīti ar mūziku vai pedagoģiju esmu ieguvusi bakalaura grādu sociālajās zinībās un pabeigusi arī studijas maģistrantūrā.

A
atbild:
26. septembrī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 5.5. punktā noteikts, ka par vispārējās izglītības pirmsskolas mūzikas skolotāju ir tiesīga strādāt persona, kurai ir pedagoģiskā izglītība un mūzikas skolotāja kvalifikācija.

Minētā norma neparedz, ka obligāti būtu nepieciešama augstākā izglītība. Tā kā jums ir pedagoga sertifikāts, tad jums ir tiesības strādāt par mūzikas pedagogu pirmsskolā, ja vien pēc mūzikas izglītības iegūšanas vidusskolā (pieņemu, ka tā ir mūzikas vidusskola) jums ir piešķirta mūzikas skolotāja kvalifikācija.