TĒMA: Tieslietas

Dzīvojamo telpu īrnieks var būt tikai fiziska persona

J
jautā:
12. oktobrī, 2024
Andra

Vai es drīkstu savu īpašumu (dzīvokli), kurš iegūts pirms laulībām un kurā šobrīd neviens nedzīvo, izīrēt sava vīra SIA? Saprotu, ka man būs VID jāreģistrē izīrēšanas fakts un jānomaksā 10% nodoklis, bet vai likums man to atļauj darīt, vai šādā veidā es vai vīram piederošais SIA nepārkāpj kādus likumus? Paldies.

A
atbild:
17. oktobrī, 2024
Pauls Vasks
jurists

Jums ir tiesības savu dzīvokli nodot lietošanā jebkurai personai, tajā skaitā SIA, kura kapitāla daļas pieder jūsu laulātajam. Vienlaikus jums ir jāizvēlas atbilstošs darījums (līgums), uz kura pamata jūs šo dzīvokli varat nodot SIA rīcībā. Jūsu apraks minētās dzīvokļa īres attiecības šajā gadījumā nav iespējamas, jo Dzīvojamo telpu īres likuma 5. panta otrā daļa paredz, ka dzīvojamās telpas īrnieks var būt tikai fiziska persona. Savas dzīvojamās telpas juridiskai personai jūs var nodot uz nomas vai patapinājuma līguma pamata.