TĒMA: Mājoklis

Būvspeciālistu un arhitektu reģistri

J
jautā:
26. jūlijā, 2024
Velga

Nepieciešams speciālista novērtējums daudzdzīvokļu mājā (jaunajā projektā) ar garantiju par pelējumu pagrabā. Speciālistam būtu jābūt nesaistītam ar attīstītāju un mājas pārvaldnieku. Kur un pie kā vērsties?

A
atbild:
30. jūlijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls
Būvniecības valsts kontroles birojs
Mihails Staričenko, Sabiedrisko attiecību sektora sabiedrisko attiecību speciālists

Atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 20. marta noteikumu Nr. 169 “Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi” 1. pielikuma 1. piezīmei arhitekta prakses būvspeciālists un ēku konstrukciju projektēšanas, ugunsdrošības, ēku būvdarbu vadīšanas un būvuzraudzības darbības sfērās sertificētais būvspeciālists var veikt arī ēku tehnisko apsekošanu atbilstoši kompetencei un tehniskās apsekošanas uzdevumam. Šajās specialitātēs un darbības sfērās sertificētais būvspeciālists var arī vadīt visu veidu būvdarbu tāmēšanas darbus.

Lai atrastu minētos speciālistus, jāatver Būvniecības valsts kontroles biroja tīmekļvietne.

Speciālista novērtējumu spējīgi sniegt arhitekta prakses būvspeciālisti un ēku konstrukciju projektēšanas, ugunsdrošības, ēku būvdarbu vadīšanas un būvuzraudzības darbības sfērās sertificētie būvspeciālisti.

  1. Lai apskatītos sarakstu ar attiecīgajiem speciālistiem, jāuzspiež šeit.
  2. SadaļāBūvspeciālistu reģistrs jāizvēlasĀtrā meklēšana.
  3. Tālāk jāizvēlas “Būvspeciālista darbības sfēra”. Konkrētajā gadījumā der arhitekta prakses būvspeciālisti, ēku konstrukciju projektēšanas, ugunsdrošības, ēku būvdarbu vadīšanas un būvuzraudzības darbības sfērās sertificētie būvspeciālisti.
  4. Lauciņā “Būvspeciālista darbības sfēra” jāraksta “Ēku konstrukciju projektēšana” un jāuzspiež “Meklēt”.
  5. No saraksta, kas parādījās uz ekrāna, jāizvēlas jums piemērotākais.