TĒMA: Mājoklis

Ja veikta nelikumīga pārbūve

J
jautā:
10. jūnijā, 2024
Edgars

Es vēlos iegādāties īpašumu ar bankas starpniecību. Tika piesaistīts novērtētājs, un izrādās, ka īpašumam tika veikta pārbūve, kas netika saskaņota ar būvvaldi, līdz ar to vērtējumā tiks atzīmēts, ka jāsaskaņo ar būvvaldi vai jāveic pārbūve atpakaļ telpu sākotnējā izskatā. Pie nesankcionētās pārbūves diemžēl tika aizskarta arī nesošā siena. Vai ir iespējams ar būvvaldi saskaņot iepriekšējo pārbūvi ar nosacījumu, ka nesošā siena tiks uzbūvēta atpakaļ, bet pārējais paliks kā ir?

A
atbild:
11. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Jums ar visiem dokumentiem par attiecīgo jautājumu būtu jāvēršas vietējā būvvaldē.

Jebkuras pārbūves gadījumā dzīvokļa īpašnieka rīcībā ir jābūt aktuālajai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lietai, visas pārbūves jāsaskaņo būvvaldē.

Vairāk par kadastrālo uzmērīšanu varat lasīt LV portāla publikācijā “Kādus datus ietver būvju vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta”.

Savukārt Būvniecības likuma 25. pants nosaka administratīvo atbildību par patvaļīgu būvniecību.