Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā Būvniecības informācijas sistēmā reģistrēt jaunbūvi

J
jautā:
23. maijā, 2023
Eleonora

Kā noformēt iesniegumu Būvniecības informācijas sistēmā, lai jaunbūvi ierakstītu zemesgrāmatā?

A
atbild:
29. maijā, 2023
Būvniecības valsts kontroles birojs
Elīna Balgalve, Sabiedrisko attiecību sektora sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja runa ir par pabeigtu jaunbūvi, tad iesnieguma noformēšanas procesu iespējams atrast “Lietošanas rokasgrāmatā” šeit:
https://bis.gov.lv/palidziba/bis-lietosanas-pamacibas-c77ab39a-3b7d-4c18-bfb0-ae2916ad4033.

“Lietošanas rokasgrāmatā”, sākot no 598. lapas, ir apraksts par nodošanu ekspluatācijā, bet tieši uz zemesgrāmatu attiecas 604. lapa.

Ja runa ir par nepabeigtu jaunbūvi, tad šajā rokasgrāmatā, sākot no 581. lapas, ir pieejama detalizēta informācija par iesniegumu nepabeigtas jaunbūves reģistrēšanai.