Lasīšanai: 1 minūte

Kā atgūt neizmaksāto darba algu, ja darba devējam ir uzsākts tiesiskās aizsardzības process

J
jautā:
08. jūlijā, 2024
Viesturs

Labdien! Firmai, kurā es strādāju, ir piemērots tiesiskās aizsardzības process, un darbiniekam trīs mēnešus nav izmaksāta alga, un pēc vēršanās VDI nav nekāda rezultāta. Kā rīkoties, lai atgūtu naudu?

A
atbild:
18. jūlijā, 2024

Darbinieku ar darba devēju saista darba tiesiskās attiecības. Noslēdzot darba līgumu, darbinieks par noteikto samaksu apņēmās izpildīt darba devēja uzdoto darbu. Savukārt darba devējam rodas pienākums regulāri maksāt darbiniekam darba algu (atbilstoši Darba likuma 28. pantā noteiktajam).

Darbiniekam ir tiesības prasīt no darba devēja darba līgumā noteikto darba algu. Ja darba alga netiek izmaksāta laikus un nav panākta savstarpēja rakstiskā vienošanas ar darba devēju par tās izmaksas atlikšanu, tad darbiniekam ir tiesības vērsties tiesā vispārējā civiltiesiskajā kārtībā.