Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Vai politiski represēto personu bērniem ir paredzēti atvieglojumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. janvārī, 2023
Inta

Labdien! Vai politiski represēto bērniem ir piemērojami kādi atvieglojumi? Tēvs dzimis 1925. gadā, represēts, savukārt es esmu dzimis 1960. gadā.

A
atbild:
09. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļi un citi atvieglojumi paredzēti politiski represētajām personām.

Kuras personas un kādos gadījumos viņu bērni var saņemt politiski represētas personas statusu, noteikts likumā “Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem”.

Politiski represētās personas statusu piešķir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersona. Pirms pieņemt lēmumu par politiski represētās personas statusa piešķiršanu vai atņemšanu, PMLP pieprasa konsultatīvās padomes viedokli.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā informāciju var iegūt, rakstot uz e-pasta adresi: pskn@pmlp.gov.lv vai arī darba dienās zvanot uz tālruņa numuru: +371 67209400.