TĒMA: Pensijas

Tiesības uz vecuma pensiju ar atvieglotiem noteikumiem

J
jautā:
09. aprīlī, 2019
Imants

 noprotu, pensionēties pēc atviegloto noteikumu 2. saraksta šogad var no 61 gada un 6 mēnešu vecuma. Kad iestājas šis termiņš 1957. gada decembrī dzimušajam? Un ko darīt situācijā, ja pieprasītājs tobrīd vēl slimo un ir darba attiecībās? Paldies!

A
atbild:
15. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

1957. gada decembrī dzimušajiem vīriešiem, kuri strādājuši darbos ar kaitīgiem un smagiem darba apstākļiem (2. saraksts), tiesības uz vecuma pensiju būs šogad jūnijā, sasniedzot 61 gada un sešu mēnešu vecumu.

Pensiju piešķir ar dienu, kad radušās tiesības uz pensiju, taču ne agrāk kā sešus mēnešus pirms pensijas pieprasījuma un pensijas piešķiršanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dienas.

Pensiju var pieprasīt gan no dienas, kad uz to radušās tiesības, gan vēlāk.

Ja dodas pensijā ar atvieglotiem noteikumiem, nav ierobežojumu pensijas saņemšanai, ja turpina strādāt.

Konkrēta informācija par savām tiesībām uz vecuma pensiju jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Saziņas iespējas VSAA mājaslapā.