Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Kur vērsties par publiskā telpā ar mūzikas atskaņošanu radīto trokšņu līmeņa kontroli

J
jautā:
04. maijā, 2024
Aleksandrs

Sveicināti! Publiskajā sporta zālē pārāk skaļi skan mūzika, kas man traucē trenēties un jūtami nodara kaitējumu, pasliktinot dzirdi, pašsajūtu utt. Sporta zāles pārraugs uz situāciju nereaģē. Pie kā man vērsties? Vai policijā, PTAC vai citur? Tas nav izturams!

A
atbild:
08. maijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Pieļaujamo trokšņu līmeni telpās noteic Ministru kabineta noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”. Atbilstoši minēto noteikumu 12. punktam ar mūzikas atskaņošanu un citu ar sabiedrisko kārtību saistīto trokšņa kontroli nodrošina attiecīgā pašvaldība. Līdz ar to jums ir tiesības vērsties konkrētajā pašvaldībā, lūdzot veikt trokšņu līmeņa kontroli attiecīgajā iestādē.