Ikgadējo atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās

J
jautā:
16. februārī, 2024
Stirna

Labdien! Vai drīkst paņemt trīs atvaļinājuma dienas no vienas nedēļas un nedēļu no citas? Proti, 12.01.2024., tad no 26.02.2024. līdz 27.02.2024. un no 08.03.2024. līdz 15.03.2024.? Sirsnīgs paldies!

A
atbild:
20. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā noteiktais ikgadējā atvaļinājuma izmantošanas regulējums paredz atvaļinājuma piešķiršanu kalendāra nedēļās, nevis dienās. Lai nodrošinātu darbinieka tiesības uz pilnvērtīgu atpūtuDarba likuma 149. panta otrā daļa paredz, ka darba devēja četru kalendāra nedēļu apmaksāto atvaļinājumu, pusēm vienojoties, ir iespējams dalīt, taču viena no atvaļinājuma daļām kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām.

Jautājumā norādīta situācija, kad atvaļinājuma daļa ir mazāka par vienu kalendāra nedēļu, ko Darba likums neparedz.

Tomēr, ja jūsu uzņēmumā ir noteikta citāda, darbiniekam labvēlīgāka atvaļinājumu izmantošanas kārtība, tad puses var vienoties par tām pieņemamu atvaļinājuma izmantošanas kārtību.