TĒMA: Pirmsskola

Pedagoga ar bērnu tiesības uz atvaļinājumu vasarā

J
jautā:
08. februārī, 2024
Rudīte

Labdien! Strādāju par skolotāju pirmsskolā. Jaunākajam bērnam septembrī būs četri gadi. Vai likumā ir noteikts, ka ikgadējo atvaļinājumu drīkstu ņemt vasarā? Vai tas attiecas uz vecākiem tikai līdz bērna trīs gadu vecumam vai arī ieskaitot trīs gadus? Paldies!

A
atbild:
16. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izglītības likuma 52. pants paredz pedagogam astoņu kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu. Iestādēs atvaļinājumi tiek plānoti un sastādīti atvaļinājumu izmantošanas grafiki, ko darbinieki saskaņo ar iestādes vadību.

Darba likuma 150. panta piektā daļa noteic, ka darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc viņa vēlēšanās jebkurā citā laikā.

Darba likuma izpratnē bērna vecums ir jāpiemēro par visu – attiecīgi trīs gadu – periodu, proti, laikā, līdz viņam paliek pilni četri gadi. Tas nozīmē, ka jums ir tiesības izmantot ikgadējo atvaļinājumu vasarā vai jebkurā citā laikā, līdz bērns nav sasniedzis četru gadu vecumu.