Lasīšanai: 1 minūte

Normatīvie akti neparedz atbrīvojumu no minimālā uzturlīdzekļu apmēra maksāšanas

J
jautā:
18. janvārī, 2024
Andris

Labdien! Manam dēlam ir 17 gadi, uzturlīdzekļus maksā bērna māte. Š. g. janvārī mainījās uzturlīdzekļu minimālais apmērs. Bērna māte atteicās maksāt summu, kas ir noteikta MK noteikumos par minimālajiem uzturlīdzekļiem, jo viņa saņemot vecuma pensiju 427 eiro un nevarot atļauties palielināt summu, kāda noteikta 2024. gadā. Vai pastāv ierobežojumi vecuma pensijas saņēmējam, kas paredz nemaksāt uzturlīdzekļus pilnā apmērā?

A
atbild:
16. februārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Civillikums noteic, ka minimālo uzturlīdzekļu apmēru vecākam ir pienākums nodrošināt, neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa. Līdz ar to normatīvie akti noteiktām vecāku grupām neparedz atbrīvojumu no minimālo uzturlīdzekļu maksāšanas pienākuma.