Pienākums uzturēt bērnus gulstas uz abiem vecākiem

J
jautā:
22. jūnijā, 2024
Dana

Labdien! Laulība tika šķirta, ģimenē aug divi bērni. Viens bērns palika tēva, otrs  mātes apgādībā. Šobrīd vecākais bērns (20 gadi) studē neklātienē, strādā, dzīvo atsevišķi, savukārt jaunākais bērns mācās pamatskolā. Vecākajam bērnam viņa vecāks, kura apgādībā viņš iepriekš dzīvoja, sedz mācību maksu. Vai ir tiesisks pamatojums otram vecākam, kura apgādībā ir jaunākais bērns, prasīt uzturlīdzekļus, ņemot vērā, ka vecākais bērns ir iegādājies sev dzīvesvietu un pats sevi nodrošina? Paldies!

A
atbild:
24. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Agne Upīte, zvērināta advokāte

Zvērināta advokāte Agne Upīte apstiprina, ka šajā gadījumā pienākums uzturēt jaunāko bērnu gulstas uz abiem vecākiem un nav jāvērtē vecākajam bērnam sniegtais atbalsts, jo viņš pats spēj sevi apgādāt.

Tāpēc vecākam, kurš realizē jaunākā bērna aprūpi un uzraudzību ikdienā, ir tiesības lūgt līdzekļus bērna uzturam no otra vecāka.