Lasīšanai: 1 minūte

Ja netiek pildīta notariāli noslēgtā vienošanās par uzturlīdzekļiem

J
jautā:
23. jūnijā, 2024
Anna

Labdien! Kādas darbības ir jāveic, lai piedzītu no bērna tēva uzturlīdzekļus, ja ir noslēgta notariāla vienošanās par bērna uzturlīdzekļiem, bet tēvs, kurš nedzīvo kopā ar bērnu, tos regulāri un vienošanās noteiktajā apjomā nemaksā?

A
atbild:
24. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Noprotams, ka vienošanās ir sagatavota notariāla akta formā. Šādā gadījumā saskaņā ar Notariāta likumā noteikto to var izpildīt vienkāršotā tiesvedībā, proti, jums jāvēršas pie tā paša notāra un jālūdz notariāla akta vienkāršota izpilde atbilstoši Notariāta likuma D1 sadaļā paredzētajai kārtībai.