Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļu piemērošana biedrībā nodarbinātai personai

J
jautā:
04. oktobrī, 2023
Inta

Labdien!
Esmu nodarbinātā biedrībā. Kādi nodokļi tiek ieturēti no manas algas? Vai tiek piemēroti arī atvieglojumi?

A
atbild:
12. oktobrī, 2023
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Ja ar jums ir noslēgts darba līgums, tad vispārējā kārtībā no jebkura darbinieka darba samaksas darba devējam ir jāaprēķina valstī noteiktie nodokļi un jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Minēto pienākumu neietekmē tas, vai darba devējs ir komersants vai, piemēram, biedrība, nodibinājums. Nodokļu un obligāto iemaksu ieturējumi no darba samaksas katram darbiniekam var atšķirties. To ietekmē uz attiecīgo darbinieku piemērojamie/nepiemērojamie atvieglojumi.

Precīzāka skaidrojuma iegūšanai jautājumos par jums kā biedrības darbiniekam piemērojamajiem nodokļu atvieglojumiem būtu jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā, piemēram, izmantojot EDS sistēmu.