Lasīšanai: 1 minūte

Ja uz 20.maiju pārceltajā 5.maija darba dienā bija darbnespēja

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. maijā, 2023
Agita

Vai jāatstrādā pārceltais 5.maijs uz sestdienu 20.maiju pašvaldības iestādē, ja 5.maijā ir bijusi darbnespējas lapa (DNL)?.

A
atbild:
19. maijā, 2023
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Pārceltā darba diena tiek pārcelta ar visām tiesībām un pienākumiem, kas darba devējam pret darbinieku būtu jāievēro, ja tā nebūtu pārcelta uz citu darba dienu.
Svarīgi, ka jebkurā gadījumā nedrīkst palielināt konkrētā mēneša normālā darba laika darba dienu daudzumu. Ja jūsu darbavieta pārcēla darba dienas un jums, darbiniekam, 05.05.2023. (papildu brīvdienā) bija darbnespēja un šī diena skaitījās kā brīvdiena, kurā nav zaudēti darba ienākumi, un par šo dienu netiek izmaksāta slimības nauda, jums  20.05.2023. uz darbu ir jānāk.

Ja 05.05.2023. bija darba diena, kas tiek pārcelta uz 20.05.2023. un darbiniekam par 05.05.2023. tiek izmaksāta slimības nauda kā par dienu, kad darbinieks darbnespējas dēļ nevarēja ierasties darbā un veikt darba pienākumus, jums 20.05.2023. darbā nav jāierodas, un to var uzskatīt par attaisnotu prombūtni.